Pielęgnacja i zabiegi cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej jest niezwykle ważna. Należy dbać o codzienną higienę oraz pielęgnację skóry twarzy za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu kosmetyków.

Należy pamiętać, że kosmetyki powinny być hipoalergiczne, przebadane dermatologicznie, nie powinny powodować podrażnień skóry. Skóra naczynkowa jest niezwykle delikatna i wymaga specjalnych kosmetyków. Należy unikać kosmetyków, które w swoim składzie zawierają między innymi: alkohol, miętę pieprzową, środki pieniące się, maseczek i peelingów ziarnistych. Należy także unikać promieni słonecznych, solarium, sytuacji stresowych sytuacji, picia gorących napojów takich jak kawa, herbata, spożywania ostro przyprawionych potraw.

Cera naczynkowa – pielęgnacja

Jest to stosowanie kosmetyków, które w swoim składzie zawierają substancje takie jak: witamina PP, witamina C, Witamina K, krzem, wyciąg z kasztanowca, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wyciąg z arniki górskiej. Należy także zaopatrzyć się w kremy, balsamy z filtrami UVA, UVB.

Zabieg zamykania naczynek jest także możliwy dzięki zabiegom z dziedziny medycyny estetycznej, która posiada bogatą ofertę zabiegów przeznaczonych dla osób o cerze naczynkowej. Podczas konsultacji specjalistycznej dowiemy się o możliwych metodach, zabiegach, ich skutkach oraz końcowych rezultatach.

Zabiegi dla cery naczynkowej to przede wszystkim:

Laser Varilite

Metoda laserowa, która polega na wykorzystaniu światła lasera, który trafia do rozszerzonych naczynek krwionośnych, nie podrażniając przy tym skóry dookoła przeprowadzanego zabiegu. Gdy światło lasera dostanie się już do źródła problemu popękane naczynka wchłaniane są przez oksyhemoglobinę i melaninę. Jest to skuteczny, bezpieczny zabieg, który daje ogromne rezultaty w walce z popękanymi i rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi o różnym zabarwieniu.

Laser Harmony XL

To kolejna metoda laserowa. W tym przypadku na skórę działa specjalna głowica Dye VL. Jest to metoda, która pozwala na przedostanie się do źródła problemu na różnych głębokościach. Wykorzystuje się do tego celu światło lasera o zakresie 500 – 600 nm. Źródło problemu, czyli popękane naczynka krwionośne są wchłaniane przez melaninę i oksyhemoglobinę.

Inne zabiegi

Cera naczynkowa zabiegi, to także metody, do których celu nie wykorzystuje się światła lasera. Należą do nich między innymi:

  • Głowica Hot-Cold – metoda ta polega na stymulacji skóry raz zimnem, raz ciepłem. Jest bezpieczną i skuteczną metodą, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ze względu na zdumiewające rezultaty. Zabieg, przeprowadzany jest za pomocą głowicy. Po przeprowadzonym zabiegu skóra oraz naczynka zostają wzmocnione, a same naczynka obkurczają się.
  • Ultradźwięki jest to metoda, która polega na podaniu serum, a następnie stymulowaniu skóry za pomocą fal ultradźwiękowych. Metoda ta wzmacnia naczynka krwionośne oraz pobudza skórę do produkcji składników aktywnych. Jest bezpieczną, skuteczną, dającą duże rezultaty metodą.

Nie masz pojęcia który zabieg wybrać? To właśnie od tego są darmowe konsultacje, takie jak te w Clinica Cosmetologica: https://clinicacosmetologica.pl/darmowe-konsultacje/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *