Zabieg Ultraformer III HIFU – najlepszy sposób ujędrniania?

Ultraformer III HIFU jest nowoczesnym sposobem na bezinwazyjny lifting twarzy i ciała, a wszystko to bez użycia skalpela. Sam zabieg jest bezpieczny i wykonywać go można na każdej części ciała. Zabieg nie wymaga przygotowania, znieczulenia, a po wyjściu z gabinetu pacjent może bez problemu powrócić do codziennych zajęć i obowiązków. Co więcej, zabieg może być wykonywany o każdej porze roku. Podczas zabiegu Ultraformerem III wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które powodują obkurczenie tkanek orz pobudzają produkcję włókien kolagenowych. Lifting twarzy bez skalpela sprawia, że skóra staje się elastyczna, jędrna i gęsta.

Metoda HIFU – technologia HIGH INTENSITY FOCUSED ULTRASOUND

Podczas zabiegu Ultraformerem III wykorzystuje się technologię High Intensity Focused Ultrasound. Jest to rozwiązanie, które stosowano do tej pory w terapii zmian nowotworowych. Obecnie wykorzystuje się ją do podgrzewania tkanek zogniskowaną falą ultradźwięków. Skóra, warstwa lipidowa oraz mięśnie są poddane zabiegowi, a tkanki zaczynają się obkurczać. Prowadzi to do powstawania mikrouszkodzeń, które stymulują skórę do intensywnej regeneracji oraz produkcji nowych włókien kolagenowych. Efektem jest elastyczna i ujędrniona skóra.

urządzenie Ultraformer III technologia HIFUPodstawowymi zaletami zabiegów urządzeniem Ultraformer III są:

 • możliwość ujędrnienia każdej części ciała,
 • brak rekonwalescencji po zabiegu,
 • szybkie uzyskanie efektu już po pierwszej sesji,
 • stopniowa poprawa jędrności,
 • możliwość wykonywania zabiegów o każdej porze roku, bez względu na nasłonecznienie,
 • długotrwałe utrzymywanie efektu oraz brak dolegliwości bólowych (umiarkowane podczas zabiegu).

Wskazania i przeciwwskazania

Istnieje szereg wskazań do przeprowadzenia zabiegów Ultraformerem III. Są to między innymi:

 • konieczność redukcji zmarszczek,
 • lifting ciała,
 • wiotka skóra ciała,
 • nadmiar skóry po utracie wagi,
 • podwójny podbródek,
 • zapobieganie utracie jędrności skóry,
 • lifting twarzy i szyi.

Do przeciwwskazań zalicza się opryszczkę, infekcje bakteryjne i wirusowe, ciążę i karmienie piersią oraz stany nowotworowe.

Dowiedz się więcej o tym zabiegu na http://www.kulszowa.pl/zabiegi-na-skore/odmladzajacy-skore-lifting-nieinwazyjny-hifu/

Efekty zabiegu metodą HIFU

Efekt uzyskać można już po upływie 2–3 miesięcy. Bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu widoczna jest bardzo korzystna początkowa zmiana w  wyglądzie. Skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu może pojawić się zaczerwienienie, które znika po kilku godzinach. Zabieg Ultraformerem III jest zabiegiem nowoczesnym, prowadzącym do liftingu twarzy i ciała – wspiera produkcję kolagenu, zwiększa jedność skóry.

Brzuch HIFU przed i po

Przebieg zabiegu Ultraformer III HIFU

Procedura zabiegu jest poprzedzana wywiadem lekarskim na temat oczekiwań pacjentki. Specjalista z pewnością poinformuje o konsekwencjach planowanej terapii. Wszelkie ustalenia powinny zostać ujęte w zapisie zgody na zabieg. Dokument powinien być również wydrukowany i podpisany a każdej stronie.

Bezpośrednio przed procedurą ocenia się zakres i głębokość zabiegu, który będzie przeprowadzany. Podczas zabiegu do skóry przykładana jest specjalna głowica, która emituje fale ultradźwiękowe. Fale wnikają w głąb tkanek, co powoduje ich obkurczenie. Ultraformer III ma możliwość dostosowania głębokości wnikania fal (1.5 mm, 3 mm, 4.5 mm, 2 mm, 6 mm, 9 mm), umożliwiając precyzyjne działanie dostosowane do potrzeb każdego pacjenta.

Przetworniki przykładane są do korygowanego miejsca, a pojedyncze wyzwolenie energii odczuwalne jest jako rozchodzenie się ciepła i delikatne uczucie. Zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin. Na specjalne życzenie pacjentki następny zabieg można wykonać po upływie 3 miesięcy. Inny schemat leczenia polega na stosowaniu małej liczby impulsów jednorazowo. Taki zabieg należy powtarzać trzykrotnie co miesiąc. U osób wyjątkowo wrażliwych można stosować miejscowe znieczulenia.

3 przemyślenia nt. „Zabieg Ultraformer III HIFU – najlepszy sposób ujędrniania?


 1. a jakie jest miejscowe znieczulenie w przypadku gdy osoba jest nadwrazliwa na bol? jakies zastrzyki czy cos innego?


  1. Wtedy smarują cię najprawdopodobniej maścią znieczulającą czy czymś podobnym. Nie tak dawno skończyłam serię hifu Gdańsk ma dobrych ludzi którzy robią takie zabiegi. Po chwili mi nałożyli ten żel jak tylko im to zgłosiłam. Inni by na siłe Ci robili.. Słyszałam o takich perypetiach na forach.


   1. No co ty? To jest to ze bardzo cienzko znalezc dobrych specjalistow i kosmetologow. Tylko za pienionzkami by patrzyli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *