Większość kobiet boryka się z problemem cellulitu obejmującego najczęściej uda, pośladki i brzuch. Dlatego w ostatnich latach tak bardzo nabrał na wartości cały przemysł antycellulitowy oparty na kremach, maskach, specjalistycznych preparatach czy urządzeniach do zwalczania cellulitu. Kuracja antycellulitowa ma to do siebie, że bardzo łatwo przeprowadzić ją w domu i równie łatwo skorzystać ze wszelkich wskazań pozwalających na profilaktykę w tym obszarze. Problem tworzenia się cellulitu na ciele kobiety został bowiem dokładnie przebadany i wiadomo o nim prawie wszystko, a to oznacza, że jednocześnie rozpoznano wszystkie możliwości profilaktyki i zwalczania już istniejącego cellulitu.
Masaż na cellulit
Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniejszym sposobem rozbijania cellulitu jest masaż. Wielu lekarzy jest zdania, że to masaż przynosi najlepszy efekt a preparat do masażu czy w ogóle stosowanie różnego rodzaju maści czy skuteczny krem na cellulit ma znaczenie drugorzędne. Jest istotne, ale to masaż wywołuje pożądaną reakcję ciała i rozbija skutecznie cellulitowe grudki tłuszczu i substancji pozostałych po procesie przemiany materii.
Aby wzmocnić działanie masażu zaleca się stosowanie specjalistycznych masażerów, urządzeń zbudowanych tak, by pod siłą nacisku radziły sobie z nieestetycznymi zgrubieniami. Masaż, dłońmi czy masażerem, należy wykonywać zawsze w kierunku serca. Zaczyna się go od kostek i prowadzi do ud. Masaż powinno się stosować do całego ciała a nie ograniczać wyłącznie do miejsc objętych cellulitem. Należy wykonywać go 2-3 razy w tygodniu, przez 20 minut i można połączyć go z wybranym kremem na cellulit, np.: z Vialise. Czynność masażu dodatkowo wzmocni jego działanie przede wszystkim rozgrzewające i udrażniające.
Jaki masażer na cellulit?
Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych modeli masażerów. Wybór jednego z nich będzie zależał od stopnia zaawansowania cellulitu i możliwości finansowych.
- Najpopularniejszy typ masażera to urządzenie do masażu manualnego. Masażer manualny wykonany jest z tworzywa sztucznego lub drewna. Głowica z kolcami lub wypustkami obraca się jak wałek uciskając i masując obszary ciała. Całą czynność wykonuje się ręcznie przesuwając urządzenie wzdłuż ciała. Najpraktyczniejszy materiał do wykonania masażera to drewno, które wytrzyma ucisk i jest wystarczająco delikatne dla skóry.
- Odmiennym modelem jest masażer elektryczny, jego wyższość polega głównie na większym komforcie użytkowania, nie trzeba bowiem kontrolować ucisku a urządzenie wystarczy tylko przesuwać po skórze. Masażer elektryczny powinno się stosować przy zaawansowanym już cellulicie, ponieważ stymuluje skórę dużo bardziej intensywnie.
- Najbardziej zaawansowana opcja to masażer ultradźwiękowy, który emitując ultradźwięki sprawnie rozbija komórki tłuszczowe i zwiększa intensywność działania preparatów do masażu. Tego typu masażer nie należy przyciskać do skóry, ponieważ wówczas jego skuteczność się zmniejsza. Efekty działania masażera ultradźwiękowego są widoczne już po kilku użyciach.
Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź: Krem na cellulit – Czyli jak pozbyć się najpowszechniej dolegliwości estetycznej?
Urządzeniem do wykonywania masażu są też bańki chińskie wykorzystujące podciśnienie w zasysaniu fałd skóry i w ten sposób rozbijające komórki lipidowe. Skuteczne, ale niewskazane dla kobiet ze skłonnością do żylaków i pękających naczynek.
Wszystkie modele masażerów wykazują duża skuteczność, zwłaszcza wtedy, gdy zachowuje się dyscyplinę i systematycznie stosuje się je przez dłuższy okres czasu. Przynoszą efekt, chociaż nie zmieniają predyspozycji do cellulitu, dlatego również masowanie należy połączyć ze zmianą nawyków dietetycznych.