Jak usuwać popękane naczynka?

Pękające naczynka to przede wszystkim problem osób, które są posiadaczami cery naczynkowej. Jej pielęgnacja jest bardzo wymagająca bowiem skóra twarzy staje się cienka, delikatna, podatna na najmniejsze podrażnienia. Zdaniem dermatologów w pierwszej kolejności należy znaleźć przyczynę tego rodzaju problemów skórnych a dopiero potem niwelować ich skutki. Istnieje na to wiele sposobów – kremy do cery naczynkowej oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Warto zorientować się, które z nich są najbardziej skuteczne i przywrócą zdrowy i piękny wygląd skóry twarzy.

Przyczyny powstawania tzw. pajączków

Rozszerzone naczynka są widoczne na skórze twarzy z powodu różnych czynników. Dermatolodzy wskazują najczęściej uwarunkowania genetyczne oraz zaburzenia hormonalne. Ale wpływ na ich powstawanie może mieć równie dobrze styl naszego życia, przyjmowanie niektórych rodzajów leków, inne choroby (na przykład trądzik różowaty czy alergie) czy warunki środowiskowe – smog oraz atmosferyczne – nadmierne działanie słońca, mróz, wiatr. Nie bez znaczenia jest też codzienna dieta – niekorzystnie wpływają ostre przyprawy, kawa, mocna herbata czy alkohol.

Sprawdź także: DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z ZABIEGU ZAŁOŻENIA KLAMRY NA PAZNOKIEĆ?

Okazuje się także, że cerę naczynkową posiada prawie 10% całej populacji i częściej borykają się z jej pielęgnacją kobiety.

Sposoby na rozszerzone naczynka

Jeśli dermatolog zaleca kremy to najczęściej te, które zawierają dużą ilość witaminy K. Nie jest to jednak dobry sposób na usunięcie powstałych już pajączków. Środki kosmetyczne powinno się natomiast stosować zapobiegawczo bądź jako terapię wspomagającą podstawowe leczenie. Dzisiaj za takie uznaje się przede wszystkim laseroterapię. Laserowe zamykanie naczynek Gdańsk może odbyć się w gabinecie kosmetycznym bądź klinice medycyny estetycznej. O braku przeciwwskazań do wykonania serii zabiegów tego typu musi zawsze zadecydować lekarz. Właśnie dlatego praktykuje się najczęściej wstępną wizytę kwalifikującą. To podczas niej dermatolog ocenia stan skóry i przedstawia pacjentowi cały proces usuwania mało estetycznych zmian skórnych.

Laseroterapia jest w pełni bezpieczna. Każdy zabieg trwa kilka minut i jest bezbolesny. Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i trafiają bezpośrednio w rozszerzone naczynko zamykając je natychmiast. W efekcie, niebieskie bądź czerwone sieci nitek znikają z twarzy bądź kończyn dolnych (tam najczęściej występują pajączki) a skóra odzyskuje zdrowy i piękny wygląd.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegów

Zabiegi są nieinwazyjne i może z nich korzystać większość pacjentów borykających się z pajączkami. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, opalenizna (mogą powstać przebarwienia) czy stany zapalne skóry i choroby skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo bądź skłonność do powstawania bliznowców.

Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *