Balsam na cellulit – Co warto stosować i czego unikać?

Jakie kremy na cellulit warto stosować?

Przede wszystkim te, które składają się jedynie z naturalnych składników. Warto wybierać produkty, które zawierają dużą ilość składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Muszą one przedstawiać trzy najważniejsze grupy substancji:

1. Rozbijające lipidy

Wszyscy wiemy, iż ważną istotą cellulity są komórki tłuszczowe, ich przerost jest powodem nierównomiernego rozłożenia, przez co powstają brzydko wyglądające grudki. Właśnie dlatego, istotną funkcję w kosmetykach do zwalczania celluliti, odgrywają substancje usprawniające proces lipolizy. Krem na cellulit powinien posiadać w składzie kofeinę, ekstrakt z bylicy.

2. Wzmacniające mikrokrążenie

Toksyny nie można szybko usunąć tak samo, jak w przypadku rozbitych lipidów, ponieważ przerośnięte komórki tłuszczowe naciskają na . Przez to zjawisko, toksyny bardzo szybko ulegają rozmnożeniu, a lipidy jeszcze bardziej rozrastają się. Dlatego oprócz substancji rozbijających lipidy, dobry krem antycellulitowy musi zawierać składnik, który wzmocni oraz wpłynie na poprawę krążenia. Takim składnikiem może być na przykład ruszczyk kolczasty, kasztanowiec, algi, kofeina czy ekstrakt z bluszczu.

3. Usuwające toksyny z tkanek

Mieszankę składników ubocznych metabolizmu komórkowego oraz woda, otacza grudki tłuszczu. Toksyny powodują dalszy rozwój i rozrost lipidów, właśnie dlatego bardzo istotną funkcję pełnią środki detoksykujące. Może to być na przykład ekstrakt z bluszczu.

Kiedy najlepiej stosować krem antycellulitowy?

Skuteczny krem na cellulit musi być przede wszystkim stosowany regularnie, najlepiej codziennie. Najlepiej stosować preparat od razu po kąpieli, gdyż wówczas ciało jest trochę rozgrzane, a skóra lepiej wchłania składniki aktywne w nim zawarte. Przed zaaplikowaniem produktu, warto również wykonać krótki masaż skóry. Można do tego celu wykorzystać szorstką rękawicę albo wałka z wypustkami. Dobrze działają również naprzemienne natryski.

Sinial - serum polecane przez specjalistów.Wszystkie składniki potrzebne do efektywnego działania preparatu na cellulit, posiada krem Sinial. Nie posiada on w sobie zawartych dodatków chemicznych, takich jak sztuczne barwniki, emulgatory, silikony, chemiczne substancje zapachowe oraz barwiące. Został on stworzony do walki z cellulitem, a nie do jego maskowania. Cellulit dotyka coraz większej ilości kobiet i jest bardzo często spotykanym defektem estetycznym skóry. W większości dotyczy jedynie samych kobiet, gdyż aż 99 procent z nich zmaga się z pomarańczową skórką. Budowa tkanek jest głównym powodem, iż w większości panie męczą się z cellulitem.  jest jednym ze skutecznych preparatów, dzięki któremu można efektywnie zacząć zwalczać pomarańczową skórkę. Walczy on z cellulitem w sposób kompleksowy, ze wszystkimi powodami powstawania zmian na skórze. Zawiera cały zestaw potrzebnych składników aktywnych. Dodatkowo ujędrnia, nawilża oraz wzmacnia skórę. Jego najważniejszymi składnikami aktywnymi są: kofeina, ekstrakt z quarany, ekstrakt z alg, ekstrakt z bluszczu pospolitego, kwas askorbinowy, ekstrakt z bylicy, ekstrakt z kasztanowca.

Dieta na cellulit

Powinniśmy pamiętać, aby jeść 5 posiłków dzienne, porcje powinny być małe i pełnowartościowe. W każdym naszym daniu warto umieścić warzywa, a także dwa razy dziennie owoce. 2-3 dni w tygodniu na obiad powinniśmy zjadać ryby. Aby, ograniczyć powstawanie cellulitu zrezygnujemy z potraw ciężkostrawnych oraz tłustych. Nie zjadajmy słonych przekąsek i ograniczmy korzystanie ze soli. Sól powoduje zatrzymanie wody w naszym organizmie.

Sprawdź http://zwalczamy-cellulit.pl/ po więcej ciekawych informacji!

Ćwiczenia na cellulit

Najlepszy na cellulit jest trening aerobowy. Dobrze jest go wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu przez minimum 40 minut. Świetnym rodzajem aktywności w walce z cellulitem jest również pływanie i bieganie.

Powinniśmy pamiętać, iż nawet świetnej jakości krem antycellulitowy nie usunie całkowicie już w dużym stopniu rozwiniętego cellulity. Dbając o swoje ciało, pamiętajmy o zmianie diety oraz ćwiczeniach. Tylko odpowiednia dieta w połączeniu z ruchem i kosmetykami, może nam w dużym stopniu pomóc pozbyć się cellulity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *