Babka płesznik jak stosować?

Babka płesznik to coraz częściej stosowane zioło. Pomaga w różnych dolegliwościach układu pokarmowego, ma również wiele zastosowań profilaktycznych. W jaki sposób stosować babkę płesznik i w jakich przypadkach ją stosować?

Nasiona babki płesznik wyróżniają się wysoką zawartością tak zwanego błonnika witalnego. Ta substancja pozwala między innymi chronić przewód pokarmowy przed drażniącym wpływem niektórych pokarmów. To przydatne działanie szczególnie w sytuacji, gdy przewód pokarmowy jest czymś podrażniony. Błonnik ma również pozytywne działanie na trawienie pokarmów, zapobiega tworzeniu się w jelitach tak zwanych kamieni kałowych i zaparciom – zobacz http://ziola-oczyszczajace.pl/gdzie-kupic-ziola-na-wzdecia/

W jaki sposób stosować babkę płesznik? Wysoka zawartość błonnika w tym produkcie sprawia, że lepiej jest nie przekraczać dozwolonej ilości tego zioła. Określa się, że dorosła osoba dziennie może spożyć około trzech łyżek nasion babki, natomiast w przypadku dzieci są to maksymalnie dwie łyżeczki. Nasiona babki płesznik, podobnie jak wiele innych nasion zawierających błonnik, najlepiej jest spożywać po namoczeniu. W ten sposób najlepiej wypełniają treść jelita. Można spożywać je z wodą, sokiem lub mlecznym koktajlem, zaleca się jednak, by produkty te były chłodne. W ten sposób ma się pewność, że nasiona babki płesznik nie zmienią swoich właściwości. W czasie stosowania nasion należy pamiętać o tym, by pić duże ilości wody, przynajmniej półtora litra. W innym przypadku nasiona nie nasiąkną wodą dostatecznie, co może doprowadzić do występowania zaparć. Zobacz na czym polega jednodniowy detoks organizmu?

Nasiona babki płesznik znajdują się także w produkcie Hepa Vitale, który wspomaga regenerację wątroby. Babka płesznik oprócz wyżej wymienionych właściwości wspomaga również oczyszczanie organizmu z metali ciężkich. Ale aby wspomóc wątrobę w procesie regeneracji warto również zastosować inne zioła. W preparacie Hepa Vitale znajdują się również ostropest plamisty i czarnuszka siewna. Wszystkie one mają dobry wpływ nie tylko na wątrobę, ale również na inne narządy. Stosując gotową mieszankę ma się pewność co do tego, że proporcje składników są prawidłowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *